Заміна масла в віскомуфті. Скільки масла залити в віскомуфту?

24.05.21
У цій статті ми не будемо описувати весь процес заміни масла в віскомуфті. Даная стаття є інформаційно-ознайомчою, а не покроковою інструкцією по ремонту або обслуговуванню віскомуфти вентилятора. Виробники віскомуфт не передбачають ремонт або обслуговування виробу. Всі роботи по ремонту/обслуговуванню віскомуфти ви проводите під власну відповідальність.

Опис основних ознак збоїв в роботі віскомуфти охолодження і можливі причини їх виникнення.

Після запуску двигуна на великих оборотах, віскомуфта працює тривалий час.

Можливі причини:

1. Надлишок масла в віскомуфті - необхідно видалити надлишок масла.

2. Масло відпрацювало свій ресурс - необхідно замінити масло.

Віскомуфта запускається пізно, тільки при нагріванні до високих температур.

Можливі причини:

1. Частина масла витекла - необхідно долити масло.

2. Масло відпрацювало свій ресурс - необхідно повністю замінити масло.

3. Механічна поломка віскомуфти - потрібно замінити віскомуфту.


Віскомуфта не запускається.

Можливі причини:

1. Масло витекло - потрібно заправити заново віскомуфту.

2. Масло відпрацювало свій ресурс - потрібно замінити відпрацьоване масло.

3. Механічна поломка віскомуфти - потрібно замінити віскомуфту.

Віскомуфта працює весь час.

Можливі причини:

1. Надлишок масла в віскомуфті - необхідно злити надлишок масла.

2. Масло відпрацювало свій ресурс - необхідно замінити відпрацьоване масло.

3. Забруднений радіатор охолодження двигуна - необхідно очистити радіатор від пилу, бруду і посторнонніх предметів в решітці радіатора.

4. Механічна поломка віскомуфти - необхідно замінити вискомуфту.

Скільки масла потрібно заливати в віскомуфту?

Однозначно відповісти на це питання на жаль не можна. Для того щоб точно знати скільки потрібно залити масла в вискомуфту, потрібно мати специфікацію виробника на віскомуфту. На жаль, бази даних зі специфікаціями у відкритому доступі немає. Навіть якщо вам вдалося роздобути специфікацію на вашу віскомуфту - це лише частково вирішує завдання. З огляду на те, що масло всередині віскомуфти високої в'язкості, і воно погано розчиняється і змивається, повністю очистити віскомуфту від відпрацьованого мастила практично неможливо. Відповідно потрібно заливати не зазначений в специфікації об'єм масла, а різницю між зазначеним об'ємом і залишком відпрацьованого масла.

Як же визначити, скільки потрібно залити масла в віскомуфту?

Найбільш точним способом є порційна заправка віскомуфти.

Після додавання кожної порції, перевіряється коректність роботи віскомуфти і при необхідності додається або видаляється частина масла.

У цього способу є два недоліки:

 - відсутність розуміння, скільки потрібно купити масла. Наприклад, на віскомуфту легкового автомобіля може знадобитися від 15 до 100 мілілітрів масла.

 - для такого способу доведеться витратити багато часу, так як доведеться безліч разів демонтувати і встановлювати віскомуфту для заливки масла і перевірки її роботи.

Другий спосіб - замірювання об'єму камери віскомуфти.

Перш за все, потрібно очистити віскомуфту від відпрацьованого мастила. Для цього необхідно нагріти віскомуфту. При нагріванні коефіцієнт в'язкості масла стане менше і його простіше буде злити. Для фінального очищення можна використовувати органічні розчинники, наприклад бензин або ацетон.

Далі необхідно заміряти об'єм камери. Для цього в камеру віскомуфти заливається з мірної ємності, найчастіше за все шприца, бензин. В віскомуфті використовується демпферне силіконове масло - поліметилсилоксан ПМС 10000. Це масло збільшується в об'ємі при нагріванні, а також у нього підвищується коефіцієнт в'язкості при русі молекул (при перемішуванні масла). Тому усі віскомуфти вентилятора охолодження заповнюються маслом на дві третини. Наприклад, якщо об'єм бензину, який помістився в камері віскомуфти, склав 90 мілілітрів, то масла потрібно залити 60 мілілітрів. Якщо заповнити повний об'єм маслом, при запуску віскомуфти буде постійна передача обертання від ведучого вала до веденого.


Якщо ви вирішили обслужити віскомуфту, ви можете купити силіконове масло ПМС 10000 в нашому магазині з доставкою по всій території України.